У понеділок 3 вересня українські заклади освіти розпочали навчальний процес. Головною подією цього навчального року безперечно є старт реформи « Нова українська школа», метою якої є створення нового освітнього середовища та нового змісту освіти для учнів перших класів.
Цього року навчання у перших класах розпочнуть 448 тисяч дітей.
Новий зміст освіти закладено у новому Державному стандарті початкової освіти, який визначає вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей дитини, тобто, що саме вона має знати, вміти і розуміти після завершення чотирьох класів. Разом з Держстандартом було ухвалено 4 базові навчальні п
... Читати далі »
У вересні 2018 року всі українські першокласники підуть в Нову українську школу. Водночас в 100 школах України стартує пілот 2 класу НУШ. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич 29 серпня 2018 року в Будинку Уряду.
«З першого вересня буде забезпечено продовження пілоту для другого класу в тих школах, які пілотували НУШ в 2017/18 навчальному році. Хочу нагадати, що це 100 шкіл по всій Україні – по 2 класи в 4 школах на кожну область. І ми дуже вдячні цим закладам, їх працівникам, учням, батькам за те, що вони першими пройшли цей шлях, що ці результати ми змогли використати у підготовці до запуску Нової української школи, в яку в
... Читати далі »
Електронні версії підручників для 1, 5 та 10 класів – опубліковано!
В Електронній бібліотеці Інституту модернізації змісту освіти опубліковано електронні версії підручників для 1, 5 та 9, 10 класів, двомовні словники, посібники серії «Шкільна бібліотека» та методичні матеріали для педагогів. Електронні версії підручників у pdf – форматі будуть у відкритому безоплатному доступі упродовж 5 років із часу їх оприлюднення. Вони покликані допомагати учням в успішному освоєнні навчальної програми, підсиленні ефекту пізнання та полегшити і професійну діяльність сучасного вчителя.
Також на сайті ІМЗО опубліковано гіперпосилання на електронні версії підручників для 4,7,8 класів, які фізично розміщені на веб-сайтах видавництв.
Навчальні матеріали для роботи з першокласниками в адаптаційний період (Нова українська школа)
На сторінці Методичний кошик розміщено посилання на сайт Шкільне життя, де розміщені посилання на Навчальні матеріали для роботи з першокласниками в адаптаційний період (Нова українська школа). За даним посиланням можна завантажити із сайту МОН навчальні матеріали на 1 тиждень, 2, 3 і 4 тижні.
Сертифікація вчителів складатиметься з двох етапів,-Гриневич
Лілія Гриневич обіймає посаду міністра освіти і науки вже понад два роки й, очевидно, запам’ятається українцям саме як людина, що впровадила зміни в початковій школі. За весь цей період вона майже не давала публічних обіцянок щодо науки, дошкільної та позашкільної освіти – абсолютна більшість обіцянок Гриневич стосуються школи. На сьогодні, згідно з моніторингом виконання обіцянок, вона є однією з трьох міністрів уряду, чиї наміри втілюються в життя найчастіше, безвідносно до того, чи всім вони подобаються. Напередодні нового навчального року ми вирішили поговорити з міністром переважно про школу: нові правила вступу, оцінювання вчителів і шкіл, друк підручників і відмову від бюрократії в навчальних закладах.
Затверджено професійний стандарт вчителя початкових класів
Професійний стандарт вчителя початкових класів став першим профстандартом в Україні, який затвердили на національному рівні. Він був розроблений МОН спільно з представниками освітянської спільноти та педагогічних вишів.
Міністерство соціальної політики затвердило стандарт «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти», оприлюднивши його в відповідному реєстрі ... Читати далі »
Рішення про проведення свята першого дзвоника приймає кожен навчальний заклад особисто, тому свято може бути проведено як 1 вересня (в суботу), так і 3 вересня (в понеділок). Про це у Міністерстві освіти і науки повідомили у відповідь на запит ... Читати далі »
З 1 вересня 2018-го українські першачки навчатимуться за новим Держстандартом початкової освіти.
“Зараз філософія освіти змінилася. Школа і освіта стає інклюзивною, такою, що враховує індивідуальні особливості і потреби кожної дитини. І головна мета Нової Української Школи – розкрити потенціал кожної дитини, допомогти їй реалізувати себе у житті“, – радниця Міністра освіти і науки Коберник Іванна в ефірі espreso.tv розповідає про те, якою ж буде Нова українська школа
У вересні починаються тренінги з трансферу технологій та управління інноваційною діяльністю
28 вересня 2018 року починаються тренінги з трансферу технологій та управління інноваційною діяльністю, долучитися до яких може кожен охочий. Тренінги розроблені Міністерством освіти і науки та ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації» за підтримки Національної академії наук.
«Ми не ставимо жодних обмежень щодо того, хто може проходити курс, і запрошуємо взяти участь у ньому всіх, кому це може бути цікаво. Звісно, найбільш корисним він буде для науковців та винахідників, представників вишів, а також стартаперів», – розповіла генеральний директор директорату інновацій та трансферу технологій МОН Дар’я Чайка.